10. ekstreemne sessioon

Andres Lainevool

Erinevates foorumites räägitakse pikalt kuidas tuleb esktreemsporti pildistada, et ikka trikk oma õiges faasis kätte saada ning sealjuures selle mastaapsust rõhutades. Mida erilisem nurk seda ägedam. Mõtlesin et panen ennast ka siis korra proovile, sest pole kunagi ekstreemspordi jäädvustamisega kokku puutunud. Tuleb tunnistada et olen üldse ainult ühel ekstreemspordi üritusele sattunud – Ülemiste keskuse parklas. Lisaboonusena näeb siis mida oma 15a teenager nii fännib ning leidma vastust küsimusele miks ma pean Talle iga poole aasta tagant uued nadi kvaliteediga ketsilaadsed jalavarjud muretsema.

Esimene mulje oli kohutav. Kuidas ma sain ennast siia küll kohale motiveeritud? Rula ja BMX nõrgemad eelkvalifikatsioonid olid midagi naabripoisi Steni garaažiharjutustele sarnast, sest valdavalt jäi meelde pudistamine ja ebaõnnestumine. Õnneks läks asi tugevamate eelsõitude ajal oluliselt paremaks. Finaalide päev oli aga juba väga nauditav 🙂

Mis puudutab pilditegemisse, siis tundsin ennast alguses liiga vaoshoitult – mida ma ikka sinna platsile sportlasi segama lähen, parem püüan kaugemalt momenti. Mõistmatuks jäi minu jaoks 1m kauguselt esinejale välguseeria näkku laskmine. Aga ega teisiti ei saa ju nii kiirete liikumiste juures seda trikkaadrit “külmutatud”. Ning ainuke õige objektiiv üritusel paistis olevat kalasilm, mida mul aga polnud käepärast. Paistab et sellised on mängureeglid sellel alal ning kõik osapooled aktsepteerivad seda, kaasa arvatud publik kelle nähtavust fotograafide hordid piirasid. Noorte fotohuvi ürituse vastu näitas asjaolu, et praktiliselt igal kolmandal oli fotokas kaasas. Vot see on koht kus Nikon ja Canon peaks oma turundust tegema.

Kuna lubasin pilte ka Delfile teha, siis sain instruktsioonid publiku seast tuntud nägusid noppida. Päris piinlik, aga ma ei tuvastanud seal ühegi mulle tuntud pealtvaatajat, aga see pigem minu probleem, sest olin vist ürituse vanim inimene … kuni finaalide päevani mil jõudis kohale tuttav-fotohuviline AR 🙂

Mis puudutab pilditulemisse, siis esimese ürituse kohta võib minusugune lihtne fotohuviline enam-vähem rahule jääda. Oma esimese päeva piltidest sai palju õpitud ning eks järgmine kord võib juba asjaga päris rahule jääda.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s