Samal ajal Tapperis, Cult Of Luna

Cult Of Luna

Vahetult peale Andrus Veerpalu finišeerimist Vancouveri olümpiamaratonil ning enne Kanada-USA hokifinaali algust, astus 28.02.2010 rokiklubis Tapper lavale post-metali üks lipulaevadest Cult Of Luna.

Kontserdilt jäid valdama emotsioonid – raske, emotsionaalne, tehniliselt keeruline.

Fotograafia alased märkmed: Kuna valgust oli suhteliselt vähe, ning seegi vähene oli valdavalt vihkudena suunatud ning tagant-küljelt, siis kasutasin kitsama vaatenurga saamiseks peamiselt valgusjõulist 85mm/f1,4 objektiivi. Mõned kaadrid sai tehtud ka 24-70mm/f2,8 lainurk-suumiga. ISO väärtused olid vahemikus 1600-3200. Pildistamise protsess ise oli suhteliselt naditav ja väljakutset sisaldav – enneta säri (kuna valdus muutus sekunditega kardinaalselt), teravusta, püüa valgusvihk kinni ja tulista. Hea õnnestumise korral oli tulemus üle keskmise rahuldav. Õnneks oli seekordne publik (keda ei olnud just vähe) suhteliselt staatiline, mis võimaldas fix-objektiiviga paindlikku asukohavalikut. Nauditavaks tegi protsessi bändimeeste emotsionaalsus ehk pildistamismaterjal.

Korraldaja info:

Rootsis Umeå väikelinnas juba rohkem kui 10 aastat tagasi asutatud bändi loojaks ja ninameheks on siiani Johannes Persson. Kasvanud välja hardcore punk-bändist Eclipse, oli neil koos laulja Klas Rydbergiga kohe algusest peale oma nägemus muusika uutmoodi loomiseks. Pole ka imestada, sest sealkandis osatakse teistmoodi muusikat teha – on ju Umeå kodulinnaks ka Cult Of Luna’st kümmekond aastat varem alustanud Meshuggah’ile.

Cult Of Luna sound on nii fännide kui kriitikute poolt enim tembeldatud kui post-metal. Lähimate võrdlustena on toodud bändid Isis, Neurosis ja Jesu, aga ka Pelican ja Callisto ning vokalist Klas Rydbergi sõnul isegi Radiohead. Lood on enamasti pikad ja aeglased, mitmete kordustega ning rasked kitarripartiid vaheldumas helgete orkestraalsete vahepaladega. Vältides salm-refrään-salm struktuuri ning otsides muusikas pigem keerukamaid lahendusi (partiid kolmele kitarrile jne) on ka laulutekstide teemad tõsised – peamiselt mure globaliseerumise ja poliitlise propaganda ohtude pärast, samuti rassism ja militarism. Käsitlemata ei jää ka isiksuse sügavamad sfäärid.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s