Töll tuli metsast ja ütles “Äio”

Metsatöll

Ootused olid igatahes peale pea kahetunnist lavaees ootamist kõrgustesse kruvitud. Ei saanud ju riskida täismaja korral ebamugava väljavaatega. Aga hilinemine oli põhjendatud – kõik fännid tuli ilusasti sisse saada. Tegemist siis Metsatöllu 4. kauamängiva esitluskontserdiga Rockcafes – 19.03.2010.

Kontsert ise oli minu jaoks parim mida Metsatöllu esituses näinud olin. Lavaline tegevus oli organiseeritum ja läbimõeldum, samuti paigutus. Uue plaadi muusika ise tundus tehniliselt edasiarenenum ning raskem – rohkem metalit ja vähem folki. Võimalik et see oli ka minu soovidest tulenev kujutlusvõime vili. 

Koostöö meeskooriga oli samuti parim, mis nende senistel kontsert-projektidel nähtud. Kui varem tundus see kohustusliku vahepalana, turundusliku nipiga, siis seekord oli sünergia olemas ning 1+1 tuli kokku 3 ja enamgi. Mis kõige lahedam, koor ise nautis etteastet täiel rinnal ning oli kindlasti kõige fotogeenilisem osis kogu kontserdil.

Ainuke mille osas tahaks natuke viriseda, aga seda tulenevalt fotograafi vaatevinklist, oli valgustus. Kui meeskoor ja taust oli enamasti piisavalt ja huvitavalt valgustatud, siis bändiliikmetele kohati puudus piisav eestvalgustus.

Fotograafia alased märkmed:

Seekordseks raskeimaks väljakutseks osutus puupüsti täis Rockcafe. Lavaesine naelutatud positsioon piiras vaatenurka ning tagantpoolt käis tummine moshpit pidevalt kuklassa. Nendel momentidel hakkad igatsema photopiti, olgu või kolmeks looks. Teiseks keeruliseks momendiks kujunes eelmainitud pimedavõitu ning kohati ebaühtlane valgusskeem. Käsi ei tõusnud aga seda ka välguga lõhkuma hakata. Kõik see aga ununes kuna pildistamismaterjal oli priima – laval olid mehed kes nautisid iga hingetõmbega oma tegemisi.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s