Humppaa tai kuole

 Eläkeläiset

Raske oli sellelt kontserdilt midagi oodata. J.M.K.E’d polnud aastaid-aastaid laval näinud ega nende tegemistest midagi kuulnud. Eläkeläiste kohta leiduv info oli aga õlgukehitamapanev – Soome pensionärid kes tarbivad ohtralt alkoholi ning kelle kontserditel alati keegi end paljaks koorib. OK, vaatame-kuulame.

J.M.K.E oli selline tavaline. Vananev ja jämenev punkar Villu huumorisoon oli sama mis 20a tagasi, ainult liigutused olid natuke “pastelsemad”. Üks asi on aga kindel – tänapäeva fänn-punkarid on liiga viisakad, liiga kained ning liiga kasitud. Eläkelaised alustasid kahe aeglasema looga, aga alates kolmandast kruviti humppa tempo üles ning alkoholi hakkas voolama.

Eläkeläiset osales muide ka Soome selleaastasel Eurovisiooni lauluvõistlusel ning tuli kolmandaks. Soome haritlased ja kultuuriametnikud hingasid selle peale kergendatult. Kes seda teab millega need kontrollimatud pensionärid oleksid Oslos live’s hakkama saanud? Näiteks Euroopa ühel suuremal rockfestivalil Wacken alustati esinemist üleskutsega: „Heil, all you homo Hitlers“. Peab lisama et Wacken toimub Saksamaal.

Rockcafe kontsertidel on pealtvaatajatel kombeks oma jooke lavaäärele toetada. Eläkeläiset tegelased arvasid muidugi, et need on sinna nende tarvis pandud ning jagasid kõikvõimalikke jooke rõõmsalt kogu publikule. Neid siis esirea fännidele pähe kallates. Esimesed pritsmed olid üsna ebameeldivad, pärast oli kõigil juba ükskõik. Lavaesine seltskond nautis õlledušši täiel rinnal ja mõned lausa ilma kehakateteta. Päris naljakas oli kõrvalt vaadata kuidas mehepojad oma 1L täis õllekannu eest võitlesid. Kes siis masu ajal kallist kraami raisata tahab. Finaaliks kujunes poole resti Saku purgiõlle publikusse pihustamine ning sellele järgnenud tavakohane sünesaatori lõhkumine. Viimane toimus päris ohtlikul viisil – lõhkilöödud pudelikaelaga. Ja ega siis alkoholi ainult loopimiseks jagunud. Soome viinaturistid, nagu nad ise endid nimetasid, käisid graafiku alusel ka publikule viina, veini ja likööri suhu kallams. Ei kujuta ette mis hinnaga Rockcafe järgmise päeva Brainstormi etteasteks puhtaks saadi. Kui joogid otsas ning pillid lõhutud, siis jäi ainult üle ka kogu lava sassi keerata. Kõik mis võimalik ka ümber lükati, kaasa arvatud trummikomplekt. Tagasi polnud neid mõtet enam aplodeerida – pille ja lava enam ei eksisteerinud.

Tallinn Music Week 2010 veebileht kirjutab:
Soome muusikaleht Soundi kandis Eläkeläiset omal ajal maha kui nalja, mille uudsus kiiresti kaob. Bänd jätkab siiski tegutsemist nüüd juba teist aastakümmet ning on teinud mitu tiiru peale maailmale (või vähemalt Saksamaale).

Paistab, et kombinatsioonis humppast, kärakast ja pensionipõlvest on põhjapoolkera elanike jaoks midagi vastupandamatut. Kui usaldada publiku arvamust, on seitse stuudio- ja kaks kontsertalbumit, duubelkogumiku ja DVD välja andnud Eläkeläiset parimas vormis siis, kui nad on parajasti veidi kännis, poolalasti ja esinevad (eelistatavalt sakslastest koosnevale) hullunud inimkarjale. See jõuk juba väärikalt vananeda ei oska!

Ja kui te juba ei teadnud, siis mängivad nad peamiselt kuulsaid pop- ja rock-lööklaule, mida vürtsitavad tekstidega vanaduspõlve muredest ja rõõmudest, kohvi- ja viinajoomisest, memmekestest ja sääreväristajatest.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s