Eestlased läksid jalgratastel ümbermaailmareisile

Täna kell 12:26 suundusid kaks eestlast jalgratastel ümbermaailmareisile. Start anti Vabaduse väljaku Vabadussamba esiselt platsilt.
Meeste nimed on Martin Simmerman (25) ja Martin Öövel (26), kes mõlemad on lõpetanud Tartu Ülikooli Õigusteaduskonna ja töötavad juristidena.

Eeldatavalt kahe kuni kolme aasta jooksul läbitakse 70 000 kilomeetrit, läbitakse 6 kliimavöödet ja külastatakse u. 45 riiki.

Reis viib mehed Eestist-Mount Blanci tippu ja sealt Portugalini, Ladina-Ameerikast Alaskasse, veel läbi selliste riikide nagu Venemaa, Hiina, Vietnam, India, Iraan ja lõpuks jõutakse koju tagasi. Reisi jooksul läbitakse Alaska tundra ning ültetatakse ka Atlandi ookean ja Beringi väin, kuid seekord siiski jalgratastele alternatiivsete vahenditega. Ümbermaailma reisi täpsemalt trajektoori on võimalik jälgida nende blogist, aadressil http://sites.google.com/site/inspiratsiooniring/kavand/marsruut

“Reisi eesmärgiks on eelkõige panna proovile iseenese võimed ja tõestada, et tänapäeva kiire elutempo juures on võimalik nn. stepsel välja tõmmata ning (ka noortel) millegi suurega hakkama saada” rääkis Martin Simmerman.

“Reisi idee hakkas idanema eelnevate jalgrattareiside ajal (2004-2009), mille käigus sõideti jalgratastel läbi peaaegu terve Euroopa. Selge oli, et füüsilised võimed ja seiklusjanu on valmis millegi suurema jaoks. Miks piirduda aga sellise keskpärase saavutuse ja elamusega milleks iga kolmas jalgrattahuviline võimeline on? Võiks ju teha midagi uut – vähemalt Eesti mõistes. Rattasport on Eestis au sees, kuid minu teada pole eestlased varem jalgratastega maailmale tiiru peale teinud. Täpselt seda trajektoori, mida meie läbime, pole minu teada keegi maailmas ette võtnud. Igatahes saab olema huvitav”. Rääkis Martin Öövel.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s