Megadeth ja Dave Mustaine Haapsalu Piiskopilinnuses

Dave Mustaine, Megadeth

Ühe lausega võiks asja vast kokku võtta nii – tehniliselt perfektne, aga natuke väsinud Megadethi tuuri finaalkontsert. Kahjuks ei räägi me siinkohal tuuri grandioossest finaalist, vaid väsitavalt pika tuuri viimasest pingutusest ühes väikese riigi väikeses linnakeses. Kõik oli ok – lugude valik, saund, publikuga suhtlemine, asukoht jne … aga absoluutne kirss jäi nagu puudu. Lõpulugu “Peace sells …”  oli suurim kandidaat selleks.

Piinlikult hea meel on Haapsalus olnud kasina publiku üle. Piinlik, et arvutiselt vähe rahvast kohal oli, hea meel aga et kohal oli kohalike Megadethi fännide paremik. Mass jäi õnneks Õllesummerile. Pole kohe pikka aega täheldanud nii suur fännisärkide müüki. Või müüdi neid kuskil tuuri viimase kontserdi tarvis poole hinnaga?

Soojendajana kõlanud Metsatöllu kohta on raske midagi uut mainida … korralik etteaste mis sai ka traditsiooniliselt hästi publiku poolt vastu võetud. Minu arvates on Metsatöll koos uue plaadi ilmumisega teinud kontsertide osas selle vajaliku arenguhüppe ning kõlab uskumatult värskelt. Kirsiks tordi peal oli Metsatölluga seoses üks kavala näoga Markuse pilt ja mõnusalt lavakonstruktsioonide vahelt piiluv päike.

Haapsalu Piiskopilinnuse kui kontserdikoha suhtes jagub ainult kiidusõnu. Lahe keskkond ja õnneks ka kena suveõhtu. Võimalik et täismaja korral oleks emotsioon teine olnud.

Pildistada oli võimalik traditsioonilised kolm lugu ja hilisem kaamera väljavõtt võrdus väljaviskamisega. Lava oli suur, valgus hea, aga suurt liikumist ja showd kahjuks ei toimunud. Esimese kolme loo ajal ei olnud ühtegi mõistliku momenti kus oleks kaks artisti kaadrisse saanud, va juhud kus nad üksteisest mööda tormasid. Hea meelega oleks natuke kaugemalt huvitavamaid plaane otsinud, aga mis teha.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s