Glamuurne Guild pani Eesti tüdrukud kiljuma

Kolmapäeval andis klubis Tapper originaalse kontserdi jaapani noor rokibänd Guild, kes tõi eestlasteni siin vähetuntud stiili visual kei. Hoolimata asjaolust, et jutukad jaapanlased oskasid vaid kahte eestikeelset sõna ja samapalju inglise keelt, pani iga lühem sõnavõtt peamiselt noortest tüdrukutest koosneva publiku valjuhäälselt kiljuma.

Guildi lühitutvustus kinnitab, et tegemist on Jaapani Impeeriumi iidsest pealinnast Kyotost pärit noorte jumalatega, kelle varakult teemandiks küpsenud anne niidab fänne kogu maailmas ja paneb pedantsemad linnakodanikud vastikusest nina kirtsutama. Ryuichi, Yoshihiro, Takuma ja Koichi puhul on raske vahet teha, kes on poiss ja kes tüdruk ning nende meloodiline energiast pakatav rokk tundub olevat maailmas üks hetke suur moeröögatus, millest annavad tunnustust reeglina täismajale minevad esinemised.

Kuigi Eesti kontsert läks pooltühjale saalile, siis võib öelda et kohal olid suurimad fännid. Sellist tüdrukute kiljumist ja hüppamist ei tule rokiklubis just sageli ette.

Visual kei on Jaapani rockmuusika, J-rocki, stiilisuund, mis rõhutab lavaesinemist ja väljanägemist. Muusikast tähtsamakski tõuseb artistide dramaatiline väljanägemine, mida mõjutavad anime, videomängud ning gooti- ja punkkultuur. Sellest tuleneb ristiriietumine, neoonvärvid, rõhutatud meik ja pöörased soengud. Tapperis jäi kahjuks pool sellest efektist suhteliselt kasina valguse tõttu nägemata.
Visual kei sündis Jaapanis 1980. aastatel. Üks selle alusepanijaid on 1997 tegevuse lõpetanud X Japan, kuid esimest korda kasutati nime “visual kei” seoses Buck-Tickiga. Ositi gootilik visual kei on eriti soositud teismeliste tüdrukute seas, kuid suurem osa muusikutest on mehed.
Guild viibis Eestis oma Ida-Euroopa turnee raames. Alanud oktoobrikuus tutvustas bänd ka oma esimest albumit “Guilded”.
Kui Guild tõi kuulajateni rokkivat eksootikat teiselpoolt maailma, märksõnadega anime, videomängud ja gooti, siis Shirubi Ikazuchi lisas siia kodumaise vaate.
Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s