Kogemus Nikon D3 katiku remondiga

Tuli mõte et jagaks oma kogemust Nikon D3 katiku remondiga. Nimelt tundsin ise suurt puudust sedalaadi info osas .. kui see minuga juhtus. Ei leidnud piisavat infot ka googeldades (Euroopa juhtumi kohta). Siin-seal olid üksikud infobitid garantii all oleva seadmega või siis US kogemus, mille osas eeldasin et meie hinnatasemed kindlasti teised (nii ka oli).

Vea väljendumine: säri kiiruse asemel ilmus ülemisele ekraanile teade “err”. Pildistamisel peegel liigub, pildid mustad. Nikoni suppordi leht soovitab antud veateate ilmnemisel teatud tegevusi … sai need läbi tehtud kuid kahjuks see olukorda ei parendanud.

Katiku läbisõit oli riknemise hetkel 150k.

Remondiaeg: remont toimus Rootsi Nikonis ja kogu protsess võttis aega 1 kuu.

Mis häiris:

nr 1 – Eesti remondikeskus ise ei osanud/ei tahtnud anda mitte mingisugust remondi hinnaindikatsiooni enne kaamera Rootsi saatmist. Maksab see 400EUR, 800EUR või 1600EUR? On täiesti arusaadav et keegi ei oska öelda täpset töö hinda, aga keelduda igasugusest hinnaindikatsiooni andmisest katiku mehhanismi väljavahetamiseks, oli mulle arusaamatu. Foorumeid lugedes leidsin sarnaste tööde hinna US-is olevat ca 400-500 USD (200 USD töö ja 270 USD katiku mehhanism). Natuke rahustas Nikoni tuttavalt saadud insikatsioon 600 EUR kanti.

nr 2 –  Kahe nädala pärast peale kaamera Tallinnas remonti andmist helistati ja öeldi, et remont maksab 805 EUR KM-ga. Küsimuse peale, et mis siis välja on vaja vahetada öeldi, et katiku mehhanism ja veel mõned detailid. Mis need muud detailid on ei õnnestunud teada saada. Summa oli üle “kartuste”, aga mind ei häirinud mitte niivõrd summa vaid teadmatus mille eest ma maksan. Mis on need muud detailid? Kas nende vahetamine on tõesti vajalik? Kui keegi oleks vaevunud seda natuke lahti seletama …

Hind: kokku läks remont maksma 805 EUR KM-ga, sh trnsp ja vahendustasu ca 5%. Töö maksumus 200EUR+KM, shutter unit 190EUR+KM, “kummiring” (3 tk) 100EUR+KM, bayonet mount 50 EUR+KM ja charge base unit 70EUR+KM. Need andmed õnnestus saada peale arveldamist, eraldi küsimise peale.

Kokkuvõtteks: Igasugune intsident on oma olemuselt negatiivne kogemus. Fakt on aga et sarnane infosulg (ei tea palju ja mille eest maksad) mõjutab paratamatult teeninduskogemust negatiivselt.

Teeninduse kui sellise kohta pole pretensioone. Viisakas ja kõik lubatu ka täideti.

Kaamera hetkel töötab ja kõik tip-top. Sülitan kähku kolm korda üle õla.

Advertisements

Arvamus "Kogemus Nikon D3 katiku remondiga" kohta

  1. Peamine, et asjad laabusid lõpuks ja sul kaamera töötab. Mul oli kogemus enda Mark III kaameraga, selle läbisõit oli 320 K, katik igati terve, aga kuna olid ees olulised tööd siis vahetasin Overallis ikkagi ära.
    Aega läks vähem kui 24 h, teenindus oli igati korrektne, viisakas ja arve tuli kusagil 350 Euri kanti, vahetati lisaks ka mingi peeglividin ära.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s