Shooting @ Helsinki Tuska Open Air Metal Festival

Hellsinki Tuska 2012 selleks korraks läbi. See oli järjekorras 15. Korraldajate sõnul väisas kolmepäevast raskemuusika festivali 26 000 metalhead’i. Bändide listi ja korralduse poolest maailmatasemel sündmus. Vabameelsele eestlasele võivad sellised näitajad nagu “alkoholiaedikud”, 6+2 EUR 0,4l õlle eest, peaesineja lõpetab kl 22:00 (festival toimub keset Helsingi linna) jms olla rasekti kohanetavad, aga see on pigem meie probleem. Tere tulemast heaoluühiskonda!

Headliner’id seekord Megadeth, kes möödaminnes ka eestlastele unustamatu elamuse pakkus. Ministry, Sabaton, Behemoth. Siia sobiks mainida ka Animals As Leaders ja Lamb Of God’i, kes mõlemad kahjuks viimasel hetkel tulemata jäid. Õnneks pole soomlastel kunagi probleemi kiire asenduse leidmisega selles vallas … Fintroll ja Barren Earth aitasid välja.

Eestit esindas Metsatöll ja peab ütlema et fantastiliselt hästi esindas. Eks selline kvaliteetne folk-metal võtab ju soomlasel jala kohe tatsuma. Metsatöll alustas teist päeva suurel laval .. peale Megadethi :-). Eesti festaritel pole just sagedane kui päeva alustava bändi lavaesine on kl 13:00 paksult täis, circle-pit tuuritab ja lavalt purskab peaesineja kohaselt tuld. Metsatöllu sinakas-roheline Ulg plaadi särk oli peale festari enda oma vast üks populaarsemaid hüple.

Isiklikust vaatevinktilst teine Tuska, aga kindlasti mitte viimane. Mis siin salata … väga-väga kõva festival. Seda meenutades suudan endale sisemas peaaegu andestada selleaastase HRL-i vahelejätmisel.

Ennastkiitvalt mõmiseva rahulolu tagas seekord ka fantastiline pildisaak. Lisaks alltoodule sai Delfisse laetud veel palju head pildikraami. Võtsin asja rahulikult ning keskendusi emotsioonile, hetkele ja parimale vaatenurgale. See oli võimalik tänu kompaktsele festivalialale, erinevatele lavadele (erinevad vaatenurgad) ja fantastilistele esinejatele. Ei saa mainimata jätta ka Soome metalheade’i. Keegi julges väita et Helsinkis on maailmas kõige rohkem metalhead’e per elanikkond. Tundub reaalne hinnang olevat. Tõeline kostüümide ja egode trip.

Tavaliselt ma ei töötle kontsertpilte must-valgeteks. Seekord tuli paar sellist sekka ja tegin seda täielikult instinktiivselt. Need lihtsalt mõjuvad must-valgetena paremini.

Emotsionaalselt hindan kõrgelt Overkilli solisti Bobby “Blitz” Ellsworth’i seeriat. Õnnestus tabada Tema viimased hetked enne lavale tulekut. Samuti paar hingetõmbepausi mis kaugemalt jälgivale silmale üldjuhul tabamatuks jäävad.

Tuska kohta loe lähemalt festivali kodulehelt.

Kodutee tegid mõnusaks kolm hingelähedast vinüüli mida sai laevareisil imetletud ja silitatud. See puhkusenädal läks täie ette. Augustis Wackenile!

Suuremate piltide vaatamiseks klikka eelvaate piltidel. Avaneb slaisshow.

This slideshow requires JavaScript.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s