Wacken 2012 – rain or shine .. mostly rain

Augusti esimesel nädalavahetusel (2-4. aug) toimus Saksamaal Wackeni nimelises külas juba 23ndat korda Euroopa üks suurimaid metalmuusika festivale Wacken Open Air.
Nädala jooksul võõrustas 2000 elanikuga Saksa küla ligi 100 000 metalhead’i üle maailma. Ametlik statistika mainib 75000 piletiga külastajat ja 10000 VIP’i, pressitegelast, korraldajat ning esinejat. Kuluaarides räägiti aga isegi 120 000 pealisest külastajate arvust, sest paljud kohaletulnud nautisid festivaliga kaasneva viikingite küla, lisalavade esinejate jm atraktsioonide võlusid kus ei olnud vaja tasulist pääset. Märkimisväärne on fakt et festival oli juba seitsmendat korda järjest välja müüdud, mis pole vabaõhusündmuse kohta just tavapärane.
Vähemalt kümme aastat on Wacken Open Air festivali melu käinud nautimas ka eestlased, sest täpselt niimitu korda on grupireise sinna korraldanud kodumaine Metal Travel Agency.
Selleaastast festivali jääb varjutama ka üks traagiline sündmus. Viimasel festivali öösel suri vingumürgitusse külastaja, kes oli vihmasel õhtul diiselgeneraatoriga sama katte alla varju läinud ja sinna uinunud.
Festivali selleaastased peaesinejad olid Saxon, Amon Amarth, Machine Head, In Flames, Ministry, Overkill, Testament, Volbeat, Cradle Of Filth, UDO ja Scorpions kes pidas väidetavalt oma eksistentsi viimase vabaõhu kontserdi Saksamaal. Spetsiaalsed Wackeni jaoks kohandatud seadetega etteasted andsid Dimmu Borgir keda saatis Czech National Symphonic Orchestra koos kooriga ning Sepultura koos Les Tambours Du Bronx löökriistade ansambliga.
Wacken Open Air on rohkem kui lihtsalt muusikafestival. Lisaks karmile muusikale lahutasid külastajate meeli viikingiteküla käsitöömeistrid, erinevad rollimängud ja mõõduvõtmised, näidisvõitlused, koomikute etteasted, autogrammisessioonid oma lemmikartistidega, taastuvenergiat tootev mobiilne “Electric Hotel”, Jaan Tatika saavutuste valdkonda käivate imemasinate võistlus, tuleshowd, maali, foto ja metallitöö näitused, jalgpallistaadioni suurune metal-market jpm.
“Rain or shine” on Wackeni moto olnud juba pikka aega. Selle aasta hüüdlauseks sobis aga pigem “rain and rain”, sest  vahetult enne festivali algust ja kahel festivalipäeval asetleidnud tihedad vihmasajud muutsid kohapealsed kiirelt mudaravilaks. Kohaliku ilmastatistika väitel langes laupäeval poole tunni vältel taevast 20l vett ruutmeetri kohta. Päev varem saavutatud tulemus oli 50l kahe tunni kohta. Festivalialal kuulutati välja täielik sõidukeeld, mis tähendas tõsiseid probleeme kaupmeestele ja teenindavatele üksustele. Tänu sellele otsusele oli pühapäevane lahkumine autojuhtidele raske, mitte aga ilmvõimatu. Kohalikud põllumehed said siinkohal demonstreerida oma abivalmidust ja saksa põllutehnika võimekust.
Veel enne 23nda Wackeni lõppu kuulutati välja ka järgmise festivali toimumisaeg ning esimesed esinejad. Nimekamad neist Deep Purple, Anthrax, Nightwish, Arch Enemy jt. Piletite eelmüük on alanud. Wacken Open Air 2013 toimub 1-3 augustini.
Kuna väidetavalt üks pilt on rohkem kui tuhat sõna, siis räägivad lisatud huvilistele kindlasti rohkem kui see uudisnupuke.
Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s