Tuska Open Air Metal Festival 2013

Tuska 2013

Järjekorras 16. Tuska Open Air Metal Festival tõi möödunud nädalavahetusel kokku 25 000 raskemuusika sõpra Soomest ja lähiriikidest. Helsingi kesklinnas toimunud festivali peaesinejad oli Soome enda hetkel parim muusika ekspordiartikkel Nightwish, vaid päeva varem Eestis Hard Rock Laagrit väisanud Testament ning harva kontserte andev metal ikoon King Diamond. Nightwishi tuurigraafik on nii tihe, et väidetavalt järgmine Helsinki kontsert on plaanis alles 2015a.

Veel astusid Tuskal üles tuntumatest puntidest sakslaste Kreator, inglaste Bolt Thrower, hiljuti uue plaani ilmutanud ja mitmeid kordi Eestis esinenud Amorphis, samuti Soilwork, Amaranthe, Ihsahn jt. Eesti raskemuusika au ja uhkust kaitses Tuskal kohaliku band-battle konkursi kinni pannud Soul Thrower. Eelmine aasta hullutas Eesti bändidest Tuskal pealavalt publikut Metsatöll.

Kuigi selleaastasel festivalil oli mullusest (2012a 26 000 osalejat) mõnevõrra vähem külastajaid, oli tegemist siiski väga hea tulemusega, sest Soome muusikaäris on konkurents suviste nädalavahetuste pärast nii tihedaks läinud, et samal ajal toimus pealinnas lausa neli erinevat muusikafestivali. Neist tuntuim Rock The Beach korjas väidetava 30 000 osalejaga koore. Suurem promo ja laiemale sihtgrupile suunatud esinejad tegid oma töö. Rock The Beach peaesinejad olid mõned päevad varem Tallinnas esinenud Green Day, Rammstein, 30 Seconds To Mars. Eesti bändidest astus rannafestivalil üles Elephants From Neptune.

Muusikatööstuse jaoks paistab Helsinki ja Soome olevat tänu oma raskemuusika lembusele ja jõukusele tõeline kullaauk. Tänavapeal nähtavatest reklaamides väljakäidavad nimed on ahhetamapanevad. Samad reaktsiooni tekitavad eestlastes ka kontserdipiletite hinnad, mis üldjuhul algavad maailmanimede puhul 68 EUR-ist. Tõeliselt häiriva faktina näib paljudele soomlastest muusikasõpradele mõjuvat Hartwall Arena müük vene miljardäridele, kes kardavad et muusikaüritused jäävad nüüdsest seal majas veelgi rohkem jäähoki kõrval tahaplaanile. Kindlasti ei ole aga Soomes ka jäähoki fännidest puudust.

Advertisements

Arvamus "Tuska Open Air Metal Festival 2013" kohta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s