Hellfest peab suvel juubelit!

Hellfest 2014

Õue vaadates saab igaüks aru, et kevad on kohal ning paratamatult viib soojenev ilm muusikahuvilistel mõtted suvistele festivalidele. Et millised siis see aasta ette võtta? On nii häid kui kurbi uudiseid. Headest uudistest et festivaliäri paistab hästi minevat, vähemalt korraldajate vaatenurgast. Festivalide arvukus kasvab, suured muutuvad aina suuremaks ja show’d aina vingemaks. Halb uudis on, et paljud suured 2015 suve festivalid on tänaseks välja müüdud. Tuleb õnne proovida oksjonite ja järelturu kaudu.
Raskema roki huvilistele kes ei pelga Euroopa tuuri ette võtta võib uhkema otsa valikutest soovitada Wackenit, Hellfesti või Download festivali. Esimesed kaks on kahjuks ametlikult välja müüdud aga valmisoleku puhul järelturul väike lisaraha letti panna on kõik võimalik. Ülivõrdes festivalielamus garanteeritud, arvestama peab aga tohutute rahvamassidega. Hellfest (19-21 juuni) peab muuseas sel suvel ka oma 10ndat juubelit mistõttu on esinejate nimekiri (järjekordselt) tõeliselt vesistamapanev. Ametlik kolme päeva pääsme hind on 185EUR. Pealavad täidavad Slipknot, Faith No More, Korn, ZZ Top, Slash, Motörhead, Marilyn Manson, Billy Idol, Judas Priest, Nightwish jt. Et aga valikut iga stiili asutajatele pakkuda, täidavad teised lavad sellised nimed nagu Anthrax, Exodus, Dark Tranquillity, Meshuggah, Obituary, Cannibal Corpse, Mastodon, Orchid, Orange Goblin, Morgoth, Saint Vitus, Weedeater, Dead Kennedys, Body Count, The Exploited.
Tavapärasest rohkem eestlasi võib leida ka Tšehhi Masters Of Rock ja Brutal Assault või  Belgia Graspop festivalidelt. Põhjus on lihtne, sest juba aastaid korraldab sinna reise Eesti ainumas rokifestivalidele keskenduv www.metaltravel.net. Naaberkandi festivalidest julgeb soovitada Tuska festivali Helsingist ja Hard Rock Laagri kaliibriga Devilstone nimelist sündmust Leedus.
Kodumaaga piirduvate raskemuusika austajate esimene valik on muidugi Vana-Vigalas toimuv Hard Rock Laager kes on juba selle aasta esinejatest välja hõiganud sellised maailmanimed nagu Candlemass, Shining, Anaal Nathrakh, Threshold ja Wolf. Et mitte suviseid väiksemaid festivale mitte maha magada, siis tasub ühe silmaga jälgida www.rada7.ee veebikeskkonda. Abiks info kodumaal asetleidvate kontsertide osas ning ka kasulikud vihjed välismaiste osas.
Lisatuna Hellfest 2014 fotogalerii.
Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s