Hellfest 2015 – apéro!

Photographer Mart Sepp, contact martsepp@online.ee
Photographer Mart Sepp

Kolmas Hellfest kogetud @ Clisson, France! Peo peremeeste poolt vaadatuna 10. ehk siis juubelikas. Ja tuleb tunnistada, et võrreldes eelmiste aastatega oli seda ka korraldusest tunda. Bändide list ahhetamapanev. Metallist atraktsioonid ja öine tulede mäng varajasematest veelgi uhkemad, lisalavad ja telklaager suuremad jne. Ilutulestik nii 10x Tln aastavahetuse omast. Õlle zetoonide asemel võeti kasutusele cashless (NFC?) süsteem ja mullaväljade asemel ilutses lopsakas ja roheline muru. Mõrvarlik telkla trepp oli kadunud ja austrid back in menu! Tip-top korraldus ühesõnaga. Paistab et Hellfest oli mõne Saksa projektijuhi tööle võtnud, AD-na jäi aga õnneks oma prantslane ikka pukki. Külastajate arv oli by the way 150k.

Pealavade esinejad Slipknot, Scorpions (another farewell tour), Faith No More (9/10), Judas Priest, Korn, ZZ Top, Slash, Motörhead (6/10 – whaaat Lemmy just said?), Limp Bizkit (8/10), Marilyn Manson, Nightwish, Alice Cooper, Billy Idol (7/10 – thanks to the Dancing With Myself, Airbourne (10/10 – uskumatu show) jt.

Ennast paelusid tiba väiksemad superstaarid nagu Nuclear Assault (5 – laval tiba pettumus kahjuks), Onslaught (8/10 – spitting blood in the face of gooood….), Ne Obliviscaris (7/10 – väga tehniline ja raske järgida kolmanda päeva hommikul, aga siga hea), Venom (9/10 – these long haired punks still scare the shit out of me), Triptykon (6/10), Mastodon (9/10 mastocatted by Brent), High On Fire (10/10 – new album out!), Orchid (6/10 – ootasin rohkemat), Samsara Blues Experiment (9/10), The Midnight Ghost Train (10/10 – one of the best appearances), Triggerfinger (8/10 – thanks to the show), Orange Goblin (9/10), Brant Björk (8/10 – 15min long Automatic Fantastic was just fantastic!), Saint Vitus (8/10 – home show @Tapper was better), Weedeater (8/10 – three crazy f..ks), Body Count (in da haus, 9/10), Dead Kennedys (7/10).

Tagantjärje tuleb tunnistada, et sellist külmajudinaid seljale toovat etteastet see aasta ei olnudki. Midnight Ghost Train ja High On Fire jõudsid sinna lähedale, aga kustumatud mälestused on varajasemate aastate Solstafir’i, Danzig’i, Sleep’i, Karma To Burn’i ja Clutch’i etteastetest. Ka pildistamisega seekord väga ei viitsinud pingutada. Peaesinejate ligi lasti jälle ainult kohalikku kirjutavat pressi ning väikestel lavadel poole loo kaupa läbiviidav loterii-pildistamine viis tiba tuju ära. Fotohuviliste mass oli lihtsalt nii suur. No aga üht teist sai. Üks mõnus chill nädal oli. Muusika shoppingu counter – 13. Sry, kes pidid minu pärast pool Pariisi läbi kõmpima.

Järgmine aasta peab Hellfestiga vahet ning otsib mõne uue festari, või siis käib vahelduseks jälle korra Wackenil. Panin selle kohe kirja et ei saaks sõnast taganeda. Koduse HRL-i suur igatsus tuli peale seal massisündmusel.

Panen siia lõppu koos ilutulestiku piltidega ka variatsiooni grupipilte. Siis saab igaüks omale sobivaima variandi leida (kust välja paistab ja silmad lahti) ja salvestada.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s