DEVILSTONE Open-Air 2015 festival @ Anykšciai, Lithuania

Photo: Mart Sepp
Photo: Mart Sepp

Äge festival, väärt bändid, kena riik ja head inimesed – Devistone @ Anykščiai (16-19 juuli). Esinejate listist olid silmapaistvaimad nimed Marduk, Katatonia, Lost Society, Kataklysm, Radio Moscow ja The Vintage Caravan. Eesti lippu hoidis kõrgel Goresoerd.

Festivali korralduse ja tegelusprogrammi kohta ainult kiidusõnad. Isegi kohalikku keelt mittekõnelejale oli tegemist – vaatamist küllaga. Asukoht tiba sarnane kodusele HRL-ile … oli jõgi, oli kerge mägi, lähedal kalmistu jne. Eripäraks asjaolu et festivaliala ja telkla ei olnud eraldatud, mistõttu oma “kraam” olid loomulikult keelatud. Samas oli söök ja jook hiljuti euroga liitunud riigile omaselt üliodav. Valvega autoparkla eest 5+. Täpset külastajate arvu ei tea, aga jutt käis et 4000-5000 kanti.

Muusikalistest elamustest niipalju, et sügavaima mulje jätsid Radio Moscow, Lost Society (yep, külmad põhjamaalased) ja Kataklysm (raw power). The Vintage Caravan oli hea, aga kontserdi kestel sära kuidagi tuhmus võrreldes stardienergiaga. Maybeshewill oli samuti hea, aga oleks tiba rohkem keskendumist tahtnud. Sobiks Tapperisse, kuigi saali see vast täis ei too. Sala “like” Motoramale. Oi kuidas reisiklaaslased mind selle eest norisid. No aga hea oli ju? Kontinuum oli hea, aga lives jäi veel kuidagi nõrgaks. Ootasin rohkemat. Greenleaf oli laval superüllatus vs see mis emotsiooni plaadilt kuulates oli jätnud. Planet Of Zeus’iga sama jutt, laval super. Katatonia, teada hea. Striker pakkus samuti rohkemat kui eelnevalt oodata julges.

Pikk sõit ja vähene öörahu tegid reisikilomeetrid eriti piinarikkaks autojuhile. Seepärast ka pildimaterjal seekord tiba hiljem. Kas soovitan Devilstone festivali sõbrale – JAH (10 punkti).

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s