DEVILSTONE Open-Air 2015 festival @ Anykšciai, Lithuania

Photo: Mart Sepp
Photo: Mart Sepp

Äge festival, väärt bändid, kena riik ja head inimesed – Devistone @ Anykščiai (16-19 juuli). Esinejate listist olid silmapaistvaimad nimed Marduk, Katatonia, Lost Society, Kataklysm, Radio Moscow ja The Vintage Caravan. Eesti lippu hoidis kõrgel Goresoerd.

Festivali korralduse ja tegelusprogrammi kohta ainult kiidusõnad. Isegi kohalikku keelt mittekõnelejale oli tegemist – vaatamist küllaga. Asukoht tiba sarnane kodusele HRL-ile … oli jõgi, oli kerge mägi, lähedal kalmistu jne. Eripäraks asjaolu et festivaliala ja telkla ei olnud eraldatud, mistõttu oma “kraam” olid loomulikult keelatud. Samas oli söök ja jook hiljuti euroga liitunud riigile omaselt üliodav. Valvega autoparkla eest 5+. Täpset külastajate arvu ei tea, aga jutt käis et 4000-5000 kanti.

Muusikalistest elamustest niipalju, et sügavaima mulje jätsid Radio Moscow, Lost Society (yep, külmad põhjamaalased) ja Kataklysm (raw power). The Vintage Caravan oli hea, aga kontserdi kestel sära kuidagi tuhmus võrreldes stardienergiaga. Maybeshewill oli samuti hea, aga oleks tiba rohkem keskendumist tahtnud. Sobiks Tapperisse, kuigi saali see vast täis ei too. Sala “like” Motoramale. Oi kuidas reisiklaaslased mind selle eest norisid. No aga hea oli ju? Kontinuum oli hea, aga lives jäi veel kuidagi nõrgaks. Ootasin rohkemat. Greenleaf oli laval superüllatus vs see mis emotsiooni plaadilt kuulates oli jätnud. Planet Of Zeus’iga sama jutt, laval super. Katatonia, teada hea. Striker pakkus samuti rohkemat kui eelnevalt oodata julges.

Pikk sõit ja vähene öörahu tegid reisikilomeetrid eriti piinarikkaks autojuhile. Seepärast ka pildimaterjal seekord tiba hiljem. Kas soovitan Devilstone festivali sõbrale – JAH (10 punkti).

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s