Hellfest 2016 @ Clisson, France

Hellfest 2016

Järjekorras neljas Hellfest kogetud. Reisiseltskonnaks Eesti MetalTraveli punt ning bussijuhiks traditsiooniliselt Riho. Ilmaga vedas, esimesel päeval paar sabinat ja korra padukas .. muidu vihmatu ja ideaalne pilvetaguse päikesega festivaliilm. Tuleb tunnistada, et Hellfest jätkab endiselt arengukõvera tõusval poolel. Rohkem rahvast, rohkem ägedaid atraktsioone, bändid hetke kuumimad ja eelmiste aastate pisivead korrigeeritud (väga ebaprantslaslik). Suurim silmaga nähtav muudatus oli toimunud Warzone alal, mis oli täielikult ümber ehitatud. Uus ala koosnes kahest osast – lava koos oma esisega ning toiduala mille naelaks Lemmy ausammas, mis nägi kaugelt välja nagu kodune Russalka. Oluliselt oli paranenud Warzone ligipääs ja mahutavus, aga sellegipoolest löödi plats olulisemate esinejate puhul sarnaselt eelmiste aastatega puupüsti täis. Teine koht mida täiendatud oli Hellcity plats .. mõned hooned olid juurde tekkinud.

Kes teab mitmes sünnipäevaistumine sai peetud Pariisi HardRock Cafe VIP-i ruumis .. või mingis sarnases 2 korruse saalis. Arvestades Prantsusmaal toimuvat suursündmust oli järjekord 2+ tundi, aga miski hetk lõime tähtpäeva kaardi lauda ning nii meid sinna Albaania – Prantsusmaa vutimängule kaasaelavate VIP-ide juurde sokutati. Sõime hirmkalleid kartulikoori ja burksi.

Ise võtsime seekord abikaasaga festivali asja veidi rahulikumalt, nautisime kolmel päeval lähemalt 24 bändi (mida on eelmiste aastatega võrreldes ikka vähe), bussis riskigruppi ei moodustanud, tegime asju mida varem polnud teinud jms. Nt said mul vabandused otsa miks mitte vaaterattale minna ja proovisime prantslaste “muruplatsi unenäod” ära. Kolmandal päeval avastasin, et pole ühtegi pealava bändi lähemalt kuulanud/vaadanud .. sai siis Tarja ja Amon Amarth ette võetud. Kogemustest tulenev checklist sai pea perfektselt täidetud. 1) telkla koht ca 40 inimesele välja võidelda ja hoida; 2) kohalikust supermarketist varusid täiendada (feil: varikatused olid läbi müüdud); 3) Turvakapp hankida; 4) Pesemisala käepael hankida; 5) Cashless kaart laadida söögi-joogi tarvis; 6) merch hakida kuniks veel valikut; 7) grupipilt teha. Krt, selline listi tegemise asi on tegelikult puhkuse ajal üsna häiriv 😦

Bändidest sai lähemalt üle vaadatud – ära kuulatud: Monolord (hommikul kõhule hea), Dust Bolt, Wo Fat, Solefald, Havok, Earth, Inquisition, Melvins, Sunn O))), Myrkur, Mantar, With The Dead, The Toy Dolls, Goatsnake, Hermano, Fu Manchu, King Dude, The Vision Bleak, Unsane, Kadavar, Taake, Rival Sons, Walls Of Jericho, Grand Magus. Ehk siis valdavalt Valley lava repertuaar. Kõige sügavama mulje jätsid Fu Manchu, Kadavar, Mantar, Hermano ja muidugi Toy Dollsi ajal käinud möll. Kadavar oli ikka kohe uskumatult hea. Ja The Toy Dollsi publiku kaasakiskumisvõime on ikka uskumatu. Nende Nellie The Elephant äratab üles tukkujad (võimalik et ka surnud) ning paneb ka kõige ontlikumad festivalinautlejad pöörastuma. Mainimisväärselt head olid veel Monolord, Wo Fat, With The Dead, Rival Sons, Goatsnake. Pettumuseks kujunesid Melvins, King Dude ja Sunn O))). Viimased kaks aga pigem isikliku konditsiooni puudumise tõttu. King Dude ei mõjunud päeval ja olematu lavategevuse tõttu, Sunn O))) saund pani küll peldikud keema, aga ju siis enda meelteseisund polnud asjakohane. Meeldetuletuseks lavade temaatikad – Valley: stoner, doom; Altar: thrash, death; Temple: black, gothic, folk; Warzone: purn ja igasugune core; pealavad: päevased “kohatäitjad” ning õhtusöögiks maailmanimed.

On aga asju mis Prantsusmaal ei muutu .. no prantslased. Kellele jätkuvalt ilgelt meeldib seista järjekordades, kuigi saaks ka ilma. Kes ei mõista üldjuhul üle kahe sõna inglise keelt. Kes on läbi ja lõhki sõbralikud ning viisakad peale seda kui nad on Sulle otsa jooksnud või peale astunud. Kes on nii edevad, et .. ma ei oska kohe siia võrdlust tuuagi.

Advertisements

2 thoughts on “Hellfest 2016 @ Clisson, France”

  1. Tuhat tänu kõigile tulijaile ja olijaile! Nagu olen korduvalt maininud, ei saa mina midagi teha, kui huvilisi pole. Seega – iga metalhead loeb! Kui kõrgemad jõud korrektiive ei tee, siis järgmisel aastal jälle!
    Ja Mardile piltide ja ülevaate eest ekstra tänud!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s